Purškiamas magnis: 12 naudingų savybių

Visi kartais jaučiame nuovargį ir raumenų skausmus, tačiau kas jei tai mums byloja ne apie ilgą dieną, o apie rimtą magnio trūkumą organizme?
Remiantis Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, mažiau nei 60% Amerikos gyventojų per dieną gauną rekomenduojamą magnio dozę. Europoje situacija identiška! Magnis – svarbiausias mineralas žmogui ir kas antras turi jo trūkumą – faktai. Liūdni, beje 🙁
Gydytoja Jennie Ann Freiman magnio trūkumą organizme vadina „tyliąja epidemija“. Ir nesvarbu, kiek daug lapinių kopūstų salotų su graikiškais riešutais besuvalgytumėte – vis vien galite gauti nepakankamą magnio kiekį. Būtent dėl šios priežasties vis daugiau žmonių pradeda naudoti purškiamą magnį (dar vadinamą – magnio aliejumi).
Pasak gydytojo Steven Gudry, įkurūsio įmonę Gundry MD, magnis yra kritiškai organizmui reikalingas elementas, todėl jo trūkstant kraujyje pradedamos tuštinti ląstelėse sukauptos atsargos.
„Net jei žmogaus organizme magnio kiekis yra normalus, tai nieko nepasako apie situaciją pačių ląstelių viduje.“, aiškina gydytojas. „O būtent ląstelėse ir pasireiškia visos teigiamosios magnio savybės“.
Nors įprastai visų reikalingų medžiagų gaunama iš maisto, tačiau tokiu būdu pilnai apsirūpinti magniu yra kiek sudėtingiau.
„Anksčiau žmonės gaudavo ganėtinai didelį magnio kiekį iš tamsialapių daržovių ir kai kurių riešutų“, aiškina Gundry. „Tačiau žemės ūkio pramonei pasikeitus – ypatingai JAV – dirvožemyje vis labiau stinga šio vertingo mineralo“.
Gundry atkreipia dėmesį, jog šiuo metu parduotuvių lentynose esančiuose špinatuose yra tik apie 13% magnio lyginant su jo kiekiu 1950m. Tai reiškia, kad šiandien valgant špinatus kibirais – jo vis vien nebus gaunama pakankamai.
Tad kodėl gi nepradėjus vartoti geriamųjų maisto papildų tam, kad kompensuotumėme su maistu negaunamo magnio kiekį? Pirmiausia, geriamasis magnis pasižymi vidurius laisvinančiu poveikiu, galinčiu sukelti begalę problemų, tačiau dar svarbiau yra tai, kad ant odos patekusį magnį organizmas geba įsisavinti daug lengviau nei iš virškinamojo trakto.
„Dauguma žmonių iki šiol nesuvokia, kad oda yra organas“, pasakoja „Renu Day Spa“ savininkė ir įkūrėja Anna Pamula. „Viskas, kas patenka ant Jūsų kūno, patenka į kraujotaką daug greičiau nei tai padarytų keliaujant per skrandį“.
2010m. atlikto tyrimo metu pacientams, naudojusiems transderminę magnio terapiją magnio lygis ląstelių lygmenyje vos per 12 savaičių išaugo beveik 25,2%. O kadangi magnis atlieka nepamainomą vaidmenį daugiau nei 300 biocheminių organizmo reakcijų, šio mineralo koncentracijos didinimas organizme yra itin svarbus asmens bendrai sveikatos būklei. Su šia studija (anglų k.) galite susipažinti čia.
Žemiau rasite išvardintas 12 naudingų purškiamo magnio (magnio aliejaus) savybių, galinčių palengvinti Jūsų kasdienį gyvenimą.

1. Magnis padeda sumažinti skausmą *

Viena pagrindinių magnio vartojimo priežasčių yra noras sumažinti skausmą. Gydytojas Jacob Teitelbaum rašo, jog magnis gali palengvinti tiek raumenų, tiek nervų sistemos skausmus, mat jis netik atpalaiduoja raumenis, bet ir padeda nuslopindi NDMA – chemikalo, kurį stimuliuojant kyla skausmas, veiklą.
Kerri Knox, RN, taip pat pastebėjo, kad magnio aliejus, naudojamas ant odos, gali padėti lokaliam nugaros skausmui, tendinitui bei riešo kanalo sindromui palengvinti.
„Kai kurie pacientai, susidūrę su riešo kanalo sindromu, magnio aliejų gerai įtrina į riešus ir tvirtina, kad skausmas nurimsta beveik akimirksniu“, teigia moteris.
Magnio aliejus taip pat gali būti naudojamas ir įvairiems kojų skausmams malšinti. Gundry tikina, kad yra „susidūręs ne su vienu žmogumi, kuriems anksčiau nuolatos pasireikšdavo kojų mėšlungis, o pradėjus naudoti magnio aliejų jis sumažėjo arba pranyko visiškai“.

2. Stiprina dantis ir kaulus *

Magnis yra nepamainomai svarbus mineralas kalcio absorbcijai, todėl nekeista, kad kai organizme trūksta magnio – trūksta ir kalcio.
2013 m. „Nutrients“ žurnale paskelbtame straipsnyje skelbiama, kad „stipri magnio homeostazės kontrolė yra labai svarbi kaulų sveikatai palaikyti“. Tai reiškia, jog magnio kiekį organizme reikia didinti nuolatos tam, kad būtų palaikoma normali dantų ir kaulų būklė.

3. Atpalaiduoja raumenis *

Magnis jau ilgą laiką yra vartojamas atletų, kadangi jis padeda numalšinti raumenų skausmą ir uždegimą.
Dėl šios priežasties Pamula magnio aliejų naudoja ir savo SPA centre: „Pas mus ateina daug intensyviai sportuojančių klientų, kurių raumenys būna įsitempę ir pavargę. Tokiais atvejais jiems rekomenduojame išbandyti magnio aliejų“, paaiškino moteris.

4. Gerina miegą *

Magnio savybė atpalaiduoti raumenis yra pagrindinė priežastis, dėl kurios jis naudojanmas ir siekiant pagerinti miego kokybę – magnio aliejus padeda atpalaiduoti GABA receptorius smegenyse ir visą nervų sistemą, todėl tampa lengviau užmigti. Rekomenduojama jį naudoti vakare, prieš miegą.

5. Gerina dantų būklę *

Tikėkite ar ne, magnis taip pat gali būti vartojamas norint pagerinti burnos higieną.
Dermatologai aiškina, kad magnio aliejų galima purkšti į burną ir tokiu būdu sumažinti apnašų kiekį ir išlaikyti sveikas dantenas. Tik nepamirškite magnio aliejumi išsiskalavę burną jo išspjauti, kadangi kitaip rizikuojate patirti neigiamą poveikį virškinimo sistemoje.

6. Padeda spręsti odos problemas *

Purškiamas magnis gali būti naudojamas ir siekiant pagerinti odos būklę bei kovojant su akne ar riebaluotis linkusia oda.
1981m. atlikto tyrimo metu pastebėta, kad magnis sugeba suardyti riebalų ir aliejų molekules, kas paaiškina ir teigiamą jo poveikį riebaluotai ir į spuogus linkusiai odai.
Engelman teigia, kad savo praktikoje magnio aliejų naudoja ir platesnėms odos problemoms, tokioms kaip rožinė, žvynelinė, egzema ar dermatitas, spręsti.

7. Galima naudoti kaip kūno gaiviklį *

Galbūt jau žinojote, kad dezodorantai, į kurių sudėtį įeina aliminis, gali būti susiję su įvairiais sveikatos sutrikimais. Tačiau greičiausiai nenumanėte, jog įprastą kūno gaiviklį galima pakeisti magnio aliejumi.
„Ne vieno tyrimo metu įrodyta, jog magnis geba sumažinti kvapo, išsiskyrusio stipriai prakaituojant, intensyvumą“, aiškina Engelman. Į magnio aliejų galite įsilašinti ir kelis lašus Jums patinkančio eterinio aliejaus, kad kvapas būtų malonesnis. Visgi ant sudirgusios odos jo vartoti nepatariama.

8. Padeda atsikratyti streso *

Visiems pasitaiko dienų, kai norėtųsi bent trumpam atsikratyti streso. Pasirodo, kad magnis gali būti atsakymas į šį klausimą. Kilus stresui magnis iš organizmo dažniausiai pasišalina su šlapimu, o kadangi būtent šis mineralas yra neatsiejamai svarbus normaliai hormonų veiklai, tad ir magnio papildų vartojimas sunkiu metu yra gera idėja. „Tai stipri nerimą slopinanti medžiaga, kuri atpalaiduoja nervų sistemą ir širdies raumenis“ paaiškina Gundry.
Naturopatijos gydytoja Serena Goldstein taip pat pabrėžia, kad magnio keikį organizme gali sumažinti ne tik stresa, bet ir kofeinas bei alkoholis, todėl patiriant įtampą reikėtų atsisakyti šių produktų ir geriau rinktis magnio aliejų.

9. Mažina hipertenzijos riziką *

Hipertenzija ir kitos širdies ligos dažnai siejamos su magnio trūkumu organizme, kadangi būtent šis mineralas, kartu su kaliu, rguliuoja širdies ritmą.
„Vidutinis įmūsų kliniką atvykęs pacientas su širdies problemomis, kenčia nuo tokio stipraus magnio trūkumo, jog tam, kad jo lygis būtų atstatytas tenka dvi paras, kas 6 valandas, jiems leisti 2g magnio sulfato intraveniniu būdu“, pasakoja Gundry.
Tačiau ne visais hipertenzijos atvejais tenka griebtis tokių kraštutinumų. 2012m. žurnale „European Journal of Clinical Nutrition“ paskelbtame straipsnyje buvo pateikti įrodymai apie magnio papildų vartojimo metu sumažėjusį kraujo spaudimą pacientuose, kenčiančiuose nuo minėtos ligos.

10. Padeda kovojant su cukriniu diabetu *

Pasak gydytojo Axe, magnis taip pat gali būti naudingas sergant cukriniu diabetu.
„Prastai prižiūrimas diabetas gali lemti didelius kiekius gliukozės šlapime, dėl ko vėliau netenkama magnio ir daroma žala organizmo atsparumui insulinui“, teigia vyras.“Pakankamas magnio kiekis organizme yra svarbus diabetu sergantiems asmenims, kadangi atsparumas insulinui gali kelti didelių problemų tolimesnėje ligos eigoje“.
Gundry taip pat teigia savo akimis matęs magnio papildų vartojimo poveikį tokiems žmonėms: „Papildomas magnio ar magnio aliejaus naudojimas padeda insulinui tinkamai atlikti savo vaidmenį organizme“, tikina vyras.

11. Mažina migreninius galvos skausmus *

Magnis yra puikus skausmo malšintojas, tačiau kenčiantieji nuo migreninių galvos skausmų, nudžiugs sužinoję, jog šios prigimties skausmams magnis turi specifinį poveikį.
Tyrimais įrodyta, jog reguliarus magnio vartojimas gali sumažinti migrenos dažnumą, kadangi migrenos priepuolio metu sumažėja magnio kiekis ląstelėse.

12. Sumažina PMS simptomus *

Magnio savybė palengvinti PMS sukeliamus simptomus išties nėra stebinanti, atsižvelgiant į tai, kad magnis padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti stresą. 1995 m. buvo nustatyta, kad moterims, prieš prasidedant menstruacijoms, vartojusioms magnio papildus, sumažėjų krūtų skausmas ir buvo priaugta mažiau svorio.
Visgi, nusprendus į savo dietą įtraukti bet kokius maisto papildus pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku. Tiek magnio papildai, tiek magnio aliejus nėra rekmenduojamas asmenims, vartojantiems nerimą mažinančius vaistus, sergančius inkstų uždegimu, turintiems jautrią odą ar kenčiantiems nuo žemo kraujo spaudimo.
Gauname labai daug teigiamų atsiliepimų, kuriuos rasite mūsų Facebook paskyroje čia. Jeigu dar neprisijungėte prie mūsų Facebook – būtinai tai padarykite jau dabar! Lauksime visų, dalinsimės, augsime ir tobulėsime kartu! Iki kitų kartų!

Įspėjimas ir išnašos:

* Mūsų svetainėje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, kuri neturi daryti įtakos skaitytojo apsisprendimui įsigyjant ir/ar vartojant maisto papildus. Jei sergate specifine liga, ar vartojate papildomus vaistus ar maisto papildus, būtinai prieš pradėdami vartoti naujus maisto papildus pasikonsultuokite su savo gydytoju ar vaistininku. Straipsnyje pateikta informacija nėra autoriaus asmeninė nuomonė. Ši informacija nėra skirta reklamuoti maisto produktus ar papildus. Ši informacija negali būti interpretuojama kaip gydymo ar kitokio pobūdžio sveikatos klausimų sprendimo rekomendacija. Raginame sprendimus, susijusius su asmenine sveikata, priimti asmeniškai, įvertinus įvairius informacijos šaltinius. Jeigu pastebėjote netikslumų ar turite komentarų, nusiskundimų, patarimų dėl pateikto turinio, prašau susisiekite el. paštu [email protected] arba svetainėje nurodytais rekvizitais.

6 komentarai apie “Purškiamas magnis: 12 naudingų savybių

 • Violeta

  Sis aliejus stebuklingas.Sesei skaudejo visa kuna.negalejo pasijudinti.Po 2 savaiciu praejo visi skausmai.Nuosirdus aciu prof.Unikauskui

  Atsakyti
  • Andrejus Petruša

   Sveiki, ačiū už atsiliepimą! Ne visiems patinka šis aliejus, nes jis kartais griažia ar dilgčioja, bet tokia yra toks aukštos koncentracijos kaina.. Tikrai žinome, kad daug kam padėjo ir toliau padeda, tai labai džiugina ir kuriant šį produktą ir norėjosi padėti kitiems/pasidalinti tuo, kas pasirodė veiksminga ir mums. Linkėjimai, sėkmės! 🙂

   Atsakyti
  • Andrejus Petruša

   Laba diena, sunku pasakyti nuotoliniu būdu/neįvertinus būklės. Bet kuriuo atveju, manau, kad pabandyti verta, nes tai bet kuriuo atveju susiję su odos priežiūra/priemonės odai. Linkėjimai, gražios dienos! 🙂

   Atsakyti

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *