Galvos skausmas: kodėl skauda ir kaip atsikratyti?

Galvos skausmas – visiems žinomas, patirtas ir “klasiškas” simptomas, kad “kažkas ne taip”. Paminėsiu 5 dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl ko mums gali skaudėti galvą ir būdus, kurie potencialiai Jums padės galvos skausmo atsikratyti.

Judėjimas ir tempimai

Ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas – ištvermės reikalaujančios sporto šakos, geriausiai – gryname ore. Treniruojantis po 20 – 30  minučių tris  keturis kartus per savaitę, skausmas juntamas  rečiau ir būna silpnesnis – tai įrodyta tarptautinių tyrimų. Tiesa, jei  jau jaučiate stiprų galvos skausmą, sportiniai pratimai nepadės. Bet gali padėti Joga, Tai či ar Pilateso pratimai savo švelniais ir lėtais judesiais.
Joga yra nuostabus būdas įtampai mažinti. Ji išvalo mintis, atpalaiduoja raumenis, pagerina kvėpavimą, raumenų tonusą, gerina kraujotaką ir limfinę sistemą. Jei jaučiate, silpną galvos skausmą, pamėginkite kelias jogos pozas: „žemyn žiūrintis šuo“ ar „kūdikio poza“. Ilgai sėdint prie darbo stalo ar tiesiog būnant vienoje pozicijoje ilgesnį laiką, atsiranda kūno įtampa, o to pasekoje ir galvos skausmas. Daugelis mūsų neišlaiko taisyklingos pozicijos sėdint, dažniausiai esam susikūprinę, ypatingai kai žiūrime į telefono ekraną, ši pozicija, kai jūsų galva išsikišus, kaklas gauna 10 – 15 kg apkrovą. Esant tokiai nepatogiai kūno pozicijai įsitempiame ir jaučiame galvos skausmą. Lengviausias būdas jo išvengti yra kas 20 – 60 minučių daryti pertraukėlę ir pasukioti galva ratu, tai sumažins įtampą kakle ir nuims tempimą. Mankšta ir aktyvumas mažina galvos skausmą. Tai greičiausias streso atsakas į mankštą, bei kraujotakos pagerėjimas.

Vanduo

Dažniausia paprastų galvos skausmų priežastis – skysčių trūkumas organizme. Jeigu geriama mažai vandens, kraujas tampa tirštas, suprastėja ląstelių aprūpinimas deguonimi, ir pradeda skaudėti galvą. Alkoholio, cukraus ir saldžiųjų gėrimų vartojimas sukelia dehidrataciją, kai iš kraujotakos sistemos pašalinamas vanduo ir mineralinės medžiagos.
Dauguma žmonių išgeria nepakankamą kiekį vandens, kuris neleidžia atsirasti galvos skausmo simptomams. Šis paprastas preparatas, kurio mes dažnai neįvertiname padeda mums jaustis energingiems ir išvengti galvos skausmų. Vanduo nemokamas būdas galvos skausmui šalinti.

Magnis

Galvos skausmų, ypač atsirandančių pervargus, po didesnės emocinės įtampos priežastis dažnai yra ta pati kaip ir blauzdų raumenų mėšlungio. Dėl nervinės įtampos, hormonų streso, kai organizme trūksta magnio, spazmuoja kraujagyslės, blogėja kraujotaka bei medžiagų apykaita ir atsiranda skausmas. Todėl rekomenduojama vartoti magnį, kai dažnai vargina galvos skausmai. Tai gana veiksmingas ir palyginti nebrangus migrenos profilaktikos būdas. Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad ilgesnį laiką reguliariai vartojant magnį, žmonėms, sergantiems migrena, smarkiai sumažėja paūmėjimai. Paprastai jie būna lengvesni, greičiau praeina, mažiau reikia vaistų nuo skausmo.
Migrenos priepuoliai dėl intensyvaus skausmo labai riboja normalų kasdienį gyvenimą. Nemalonūs lydimieji simptomai – šviesos baimė, padidėjęs jautrumas kvapams ir garsams, pykinimas – dar labiau suvaržo mūsų galimybes atlikti pareigas darbe ir namuose.
Rekomenduojama magnio dienos norma yra apie 200 – 600 mg dienai. Purškiamas/transderminis (tepamo ant odos) magnio aliejaus naudojimas yra vienas iš lengviausių, natūraliausių ir efektyviausių būdų šiam trūkumui pašalinti. Stebėkite savo savijauta prieš pradėdami naudoti magnį ir pamatysite kaip jūsų sveikata pasikeis. Siekiant palaikyti būtiną magnio kiekį organizme, patariama naudoti kiekvieną dieną (kol kūnas atgaus stabilų magnio lygį), tačiau naudojimo kiekis bei dažnumas kiekvienam žmogui gali skirtis, priklausomai nuo magnio stokos organizme.

Glitimas

Glitimas turi itin stiprų poveikį žmogaus psichologinei būsenai, todėl vienas dažniausiai varginančių glitimo „atmetimo“ ženklų yra neurologinis sutrikimas, pasireiškiantis įvairiomis formomis, tokiomis kaip galvos svaigimas bei skausmas, nuo kelių valandų iki kelių parų trunkantis migrenos priepuolis ir netgi „smegenų rūkas“ (nesugebėjimas susikaupti ,jaučiamasi lyg pavartojus alkoholio).
National Foundation for Celiac Awareness pacientai turintys nediagnozuotą celiakiją  ir migreninius galvos skausmus dažnai pastebi migrenos dingimą arba simptomų sumažėjimą, atsisakius glitimo turinčių produktų.Įsiklausykite savo kūno ir jis parodys, kas jums geriausia. Mano patarimas būtu jo visiškai atsisakyti.

B-Vitaminų komplekas

Vitaminų kompleksas yra aštuonių vitaminų  grupė: Thiaminas, riboflaminas, niacinas, vitaminas B6, folatas, Vitaminas B12, biotinas ir pantoteninė rugštis. Šie vitaminai pagerina smegenų veiklą, kraujotaką, medžiagų apykaitą ir imuninę sistemą.
Galvos skausmus, įskaitant migreną, dažniausiai lemia kelios priežastys: nereguliarus maitinimasis, įtemptas darbas, dažnas nervinimasis, rūpesčiai, kurie trukdo užmigti, tai yra žmogus patiria lėtinį stresą. O streso metu ypač išauga B grupės vitaminų poreikis. Jų trūkumas blogina cholesterolio metabolizmą, daugėja organizmui nenaudingų mažo tankio lipidų kraujyje, dėl to vystosi kraujagyslių ateroskleroziniai pakitimai.
Tiek migrenos, tiek įtampos galvos skausmų atveju rekomenduojama vartoti B grupės vitaminų papildomai, ir dažniausiai jau vien dėl to, galvos skausmai suretėja.
B grupės vitaminai tirpūs vandenyje. Dėl tirpios formos jie organizme labai ilgai neužsilaiko ir nėra tokie toksiški kaip kiti vitaminai. B grupės vitaminų atstovai – tai vitaminas B1 (tiaminas), B2 (riboflavinas), B3 (niacinas), B5 (pantoteninė rūgštis), B6 (piridoksinas), B9 (folio rūgštis), B12 (methylkobalaminas). Prie šios grupės priskiriamas ir biotinas.
Bendras B grupės vitaminų perdozavimas dažnai pasireiškia gausiu šlapinimusi. Tiamino perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, nuovargį. Niacino perdozavimas sukelia veido raudonį (eritemą), nereguliarų širdies ritmą, kepenų funkcijos sutrikimus, podagrą, skrandžio opas. Per didelis piridoksino kiekis gali sukelti nervų pažeidimą, nervų sistemos sutrikimus. Įdomus vitamino B9 toksinis poveikis. Esant šio vitamino organizme per daug, gali būti užmaskuotas vitamino B12 nepakankamumas arba vadinamoji vitamino B12 stokos anemija. O štai vitamino B12 perdozavimas gali sukelti širdies, odos, virškinamojo trakto problemas, podagrą bei sumažinti kalio kiekį organizme.
Tikiuosi, šios natūralios priemonės padės Jums sumažinti ar visiškai išgydyti galvos skausmą.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *