Gintaro rūgštis odai – nauda ir kaip ją vartoti

Jei manote, kad esate išmanantys naujausius odos priežiūros ingredientus, viena iš daugiafunkcinių veido rūgščių, su kuria tikrai susidursite, yra gintaro rūgštis.

Ką gintaro rūgštis daro odai? Ji geriausiai žinoma dėl savo gebėjimo kovoti su spuogais, tačiau yra ir kitų priežasčių, dėl kurių verta įtraukti šią rūgštį į savo kasdienę priežiūrą, nes ji apsaugo nuo senėjimo požymių, taip pat nuo pilkumo ir sudirgimo.

Kur rasite gintaro rūgšties? Jos ieškokite veido serumuose, skirtuose raukšlėms naikinti, spuogų gydymo priemonėse ir kai kuriose kaukėse ar losjonuose.

KAS YRA GINTARO RŪGŠTIS?

Gintaro rūgštis- tai antimikrobinė veido rūgštis, kuri naudojama odos priežiūros produktuose odai valyti ir šviesinti. Ji taip pat pasižymi priešuždegiminiu ir antioksidaciniu poveikiu – be to, gali padėti nuraminti sudirgusią odą.

Gintaro rūgštis laikoma panašia į kitą labai populiarią veido rūgštį – hialurono rūgštį. Hialurono rūgštis dažniausiai naudojama dėl drėkinamojo ir putlinamojo poveikio, o gintaro rūgštis naudojama bakterijoms iš porų šalinti ir spuogams tvarkyti.

Kaip kitaip vadinama gintaro rūgštis? Kartais ji dar vadinama butanedžio rūgštimi.

Iš kur kilusi gintaro rūgštis? Jos natūraliai randama kai kurių augalų ir net gyvūnų audiniuose, panašiai kaip ir tokių rūgščių kaip sviesto rūgštis (randama kai kuriuose riebalų turinčiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, svieste ir ghi).

Kai gintaro rūgštis naudojama odos priežiūros produktuose, ji paprastai gaunama iš gintaro arba cukranendrių. Ji gali būti gaunama hidrinant maleino rūgštį.

Ji naudojama ne tik odos priežiūrai, bet ir kai kuriuose maisto papilduose bei vaistuose, taip pat naudojama žemės ūkio ir maisto produktų gamyboje.

GINTARO RŪGŠTIES NAUDA

Gintaro rūgšties nauda labai didelė, nes ji turi antimikrobinių, priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Nesvarbu, ar esate linkę į aknę, ar tikitės kovoti su raukšlėmis ir kitais senėjimo požymiais, štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl verta naudoti gintaro rūgštį odai:

1. GALI PADĖTI VALDYTI AKNĘ

Kitaip nei kai kurios kitos aknės gydymo priemonės ir rūgštys, gintaro rūgštis padeda kovoti su spuogais ir juodaisiais taškeliais, nesukeldamas dirginimo. Ji gali užkirsti kelią išbėrimams, nes sugeba naikinti bakterijas ir mieles, kurios gali slėptis porose.

Ar gintaro rūgštis tinka cistiniams spuogams gydyti? Kadangi ji taip pat veikia kaip priešuždegiminė priemonė, ji gali padėti sumažinti cistinės aknės iškilimų sunkumą.

Be to, ji gali padėti subalansuoti odą ir gydyti daugybę problemų – tokių kaip paraudimas, jautrumas ir riebumas – sergantiems tokiomis ligomis kaip aknė, egzema ar psoriazė.

2. RAMINA ODĄ IR MAŽINA UŽDEGIMĄ

Viena šauni gintaro rūgštis savybė yra ta, kad jis panašus į natūralius odos aliejus. Tai reiškia, kad jis gali padėti drėkinti ir gydyti sudirgusią, sausą ar uždegiminę odą, neskatindamas perteklinio riebalų išsiskyrimo.

Žinoma, kad jis padeda gyti žaizdoms ir netgi turi tam tikrą skausmą slopinantį poveikį, t. y. dėl jo odos bėrimai ar spuogai gali tapti mažiau skausmingi.

3. TURI ANTI-OKSIDACINIŲ IR SENĖJIMĄ STABDANČIŲ SAVYBIŲ

Dėl antioksidacinių savybių gintaro rūgštis gali padėti sulėtinti senėjimo požymius, tokius kaip tamsios dėmės, pilkumas ir smulkios raukšlelės, nes apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Jis taip pat padeda ląstelių apykaitai ir atsinaujinimui, todėl oda gali atrodyti gaivi, stangri, lygi ir skaisti.

KAIP NAUDOTI?

Dauguma žmonių gali naudoti gintaro rūgštį kasdien, nejausdami dirginimo. Nors kiekvienos rūšies produktai, kurių sudėtyje yra gintaro rūgšties, veikia šiek tiek skirtingai, paprastai jį reikėtų tepti ant švarios ir nusausintos odos po storesnių drėkinamųjų kremų.

Dažniausiai šią rūgštį rasite lengvuose produktuose, pavyzdžiui, serumuose, kuriuos pirmiausia reikia tepti ant odos prieš naudojant sunkesnius kremus ar losjonus.

Aknės gydymo gintaro rūgštimi patarimai:

Jei turite polinkį į spuogus, prieš naudodami gintaro rūgšties ar kitus produktus, būtinai du kartus per dieną nusivalykite odą švelnesniu valikliu.

Gintaro rūgštį galite derinti su stipresniais ingredientais, kovojančiais su spuogais ir užsikimšusiomis poromis, pavyzdžiui, salicilo rūgštimi, retinoidais ar siera. Tačiau šias kitas su spuogais kovojančias priemones gali tekti naudoti rečiau nei SA, nes jos yra šiek tiek stipresnės.

Jei turite riebią odą, apsvarstykite galimybę SA naudoti ir su alfa hidroksirūgštimis (AHA), t. y. rūgštimis, turinčiomis šveičiamąjį poveikį. AHA rūgštys, pavyzdžiui, obuolių, pieno ar glikolio rūgštis, gali padėti pašviesinti papilkėjusią odą, gydyti sausumą ir spuogus, o kitiems ingredientams lengviau prasiskverbti į odą.

Naudokite AHA medžiagas kelis kartus per savaitę, o gintaro rūgštį tepkite 1-2 kartus per dieną.

Senėjimą stabdanti ir antioksidacinė gintaro rūgšties nauda:

Jei norite drėkinti sausą ar mišrią odą, kuri taip pat linkusi skilinėti, apsvarstykite galimybę gintaro rūgštį derinti su hialurono rūgštimi – dar viena puikia rūgštimi, sulaikančia drėgmę. Abi šios priemonės paprastai yra saugios ir veiksmingos, kai naudojamos kasdien.

Ji taip pat puikiai tinka su produktais, kurių sudėtyje yra vitamino C, niacinamido ir retinolio, kurie gerina odos tonusą ir tekstūrą.

ŠALUTINIS POVEIKIS

Ar gintaro rūgštis kenkia jautriai odai? Paprastai ne.

Vienas iš geriausių dalykų, susijusių su šia sudedamąja dalimi, yra tai, kad ji nesąveikauja su daugeliu kitų odos priežiūros ingredientų ir kelia nedidelę šalutinio poveikio riziką.

Apskritai ji laikoma raminančia, drėkinančia, gerai toleruojama veido rūgštimi, net ir tarp tų, kurie serga akne, rožine, sausumu ir yra jautrūs kitoms odos priežiūros priemonėms.

Atsižvelgiant į tai, visada protinga pradėti nuo nedidelio bet kokio naujo odos priežiūros produkto kiekio ir, išbandžius reakciją, palaipsniui didinti jo kiekį. Jei nerimaujate dėl konkrečių veido rūgščių naudojimo, taip pat galite paklausti dermatologo patarimo.

IŠVADOS

  • Gintaro rūgšties nauda: gydo spuogus, mažina odos sausumą, kovoja su laisvųjų radikalų žala ir senėjimo požymiais, mažina dirginimą ir uždegimą.
  • Ši specifinė rūgštis paprastai yra švelni ir gerai toleruojama, todėl ją gali naudoti beveik visų tipų odą turintys žmonės.
  • Tepkite ją ant švarios odos vieną ar du kartus per dieną po tirštesnėmis drėkinamosiomis priemonėmis. Derinkite ją su kitomis rūgštimis, kad pasiektumėte dar didesnį antimikrobinį, drėkinamąjį ir šveičiamąjį poveikį.

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *